Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 14191
Kongre Yapıldı
Site Yönetim tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 19 Nisan 2010 02:00

DSC03524
Deliktaş ve Hacıibrahim Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin kongresi 18/04/2010 Pazar günü Beykoz'daki dernek lokalinde yapıldı.

Gündem

1.Açılış ve yoklama
2.Divanın oluşturulması.

3.Saygı duruşu yapılması.

4.Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve ibrası.

5.Denetleme kurulu raporunun okunması ve ibrası.

6.Tahmini bütçenin okunarak oylanması.

7.Yönetim kurulu ve denetim kurulunun oylanarak seçilmesi.

8.Dilek ve temenniler.

 

 

Kongre divan yönetiminin oluşturulmasıyla başladı.Divan başkanlığına Kamil Tunoğlu, katipliklerine Rasim Baskın ve Metin Temel seçilerek kongre başladı.

Divan başkanı Kamil Tunoğlu kongrelerin dernekler için önemli bir aşama olduğunu belirtip “genel kurulun dernek ve köyleriniz adına hayırlı olmasını dilerim” diyerek başladı.

Divan başkanı Kamil Tunoğlu kongre gündem maddelerini okudu.

Açılış ve Yoklama yapılarak kongreye başlandı.

Divan oluşturuldu.

Aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu yapıldı.

Yönetim kurulu faaliyet raporu Yönetim Kurulu üyesi Cemalettin Şahin tarafından okundu ve oybirliği ile kabul edildi.

Denetleme kurulu raporu denetim kurulu üyesi Rasim Baskın tarafından okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Tahmini bütçe Başkan Mehmet Temel tarafından okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Ardından yeni yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimine geçildi.

Divan başkanlığına sunulan Mehmet Temel başkanlığındaki liste genel kurul üyelerince oy birliği ile seçilerek 2010-2013 yılları arasında derneği  yönetecek yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlenmiş oldu.

 

Dernek başkanı Mehmet Temel oluşturduğu listeyi yeniden seçen dernek üyelerine teşekkür etti.Daha iyi çalışmalar yapmak için gayret sarfedeceklerini dile getirdi.

Divan başkanı dilek ve temenniler bölümünde söz almak isteyenlere söz verdi.

Deliktaş ve Hacıibrahim Köyleri Derneğinin çeşitli kademelerinde görev yapmış ve aynı zamanda İkader’in de kurucu üyesi olan Rasim Baskın söz alarak öncelikle derneğin bundan önceki tüm yönetim kurulu başkan, üye ve dernek üyelerine teşekkür etti.

Derneğin kongresine katılan İkader Başkanı Kamil Tunoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri  Mehmet Soysal ve Erol Şivetoğlu’nun da katılmalarından memnun olduğunu ifade ederek teşekkür etti.

Dernekler de konuşma yerinin kongreler ve üye toplantıları olduğunu kahvehane köşelerinde dedikodu yapmanın sağlıklı bir yaklaşım tarzı olmadığını dile getiren Rasim Baskın kendisinin her kongrede ve toplantılarda söz alarak söylemek istediklerini açıkça söylediğini ifade etti.

Bugüne kadar gerek Hacıibrahim ve gerekse Deliktaş Köyünün ileri gelenlerinin ortaklaşa hareket ederek becerebildikleri herhangi bir kurum veya kuruluşun olmadığını dile getiren Rasim Baskın bizim insanımızdan bir şey olmaz yaklaşımının arkasına sığınılmaması gerektiğini başka bölge insanlarının yaptıklarını bizim insanımızın da yapabileceğini dolayısıyla yapılan çalışmaları baltalamak yerine destek olunması gerektiğini dile getirdi.

Hem Deliktaş ve Hacıibrahim Köyleri Derneği’nin ve hem de İkader’in bir mensubu olarak burada konuştuğunu ve bu derneklerin çeşitli kademelerinde görev aldığını ve karşılığında maddi beklentiler içerisinde olmadığı ifade eden Rasim Baskın derneklerin almak değil vermek yerleri olduğunu vurguladı.Derneklerden maddi bir beklenti içerisinde olmak yerine maddi ve manevi açıdan destek olup toplum adına hayırlı çalışmaları derneklerden beklemenin daha doğru olacağını dile getirdi.

Zor şartlar altında hayırsever insanların imkanlarıyla okuduğunu ve dolayısıyla artık imkanlarımızı zor şartlar altında okuyan öğrencilere sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Rasim Baskın bir bölgenin kalkınmışlığının o bölgede yetişmiş insan sayısıyla doğru orantılı olduğunu ifade etti.Yetişmemiş insandan bir şey olmayacağını mutlaka insana yatırım yapılması gerektiğini dile getirdi. 

Rasim Baskın Hacıibrahim ve Deliktaş Köyü insanlarının derneğe sahip çıkmak adına yetişmiş çocuklarını derneğe getirip üye yapması gerektiğini ancak bu şekilde derneğin çok daha iyi işler yapabileceğini vurguladı.

Rasim Baskın kongre üyelerine kendisini dinledikleri için teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

Daha sonra divan başkanı Kamil Tunoğlu söz alarak yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek hayırlı çalışmalar diledi.

Cemiyetçilik hayatında çeyrek asra yaklaşan tecrübesi bulunduğunu dile getiren Kamil Tunoğlu İnebolu derneklerini 2007 yılında bir toplantıda buluşturarak ortak hareket edebilme imkanı sağladıklarını dile getirdi.

İstanbul’da Kastamonu insanının ilk dernekleşme faaliyetinin 1956 yılında Abanalılar tarafından bir olay sonucu yapıldığını onun dışında 70-80’li yıllara kadar bu tür faaliyetlerin olmadığını söyledi.İnebolu insanının dernek ve cemiyet camiasında henüz emekleme döneminde olduğunu ifade eden Kamil Tunoğlu TÜİK(TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU) verilerine göre İstanbul’da yaklaşık 1 milyon 100 bin civarında Kastamonu insanının bulunduğunu fakat halen yüksek öğrenim gören öğrenciler için bir yurtlarının bulunmadığını söyledi.

Zor şartlar altında geçen bir eğitim ve öğrenim hayatı olduğunu hayırsever İnebolu esnafının kendilerinin yetişmesinde katkısı olduğunu dile getiren Kamil Tunoğlu dolayısıyla artık bizlerin de insan yetiştirme noktasında yeterli gayreti göstermemiz gerektiğini ifade etti. Kastamonu insanının gariban ve fakir olduğunu fakat asla onurundan ve şerefinden taviz vermediğini vurguladı.

Önümüzdeki dönemde taşımalı eğitim gören İnebolu köy öğrencilerine yönelik kırtasiye yardımı yapmayı planladıklarını bunu yaparken daha geniş katılımlı olarak köy dernekleri ile birlikte yapmak istediklerini söyleyen Kamil Tunoğlu ayrıca İnebolu’daki bir ilköğretim okulunun interaktif eğitim verebilmesi için gerekli donanımları sağlamak için planlarının olduğunu dile getirdi.

Yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar dileyerek kongre üyelerine teşekkür eden divan başkanı Kamil Tunoğlu kongreyi böylece tamamlamış oldu.

 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
İnebolu Pazarı
İnebolumuza ait İnebolu Paza...

Dernekten Popüler Haberler

Köçekler Beyaz'da
Köçekler Beyaz&...
Sosyal Sorumluluk
Kastamonu ili İnebolu ilçes...

Rastgele Haberler

Şerife Bacının Torunları Kan Verdi.
İnebolu dernek başkanların...