Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 17565
Kastamonulularda bayram coşkusu
Site Yönetim tarafından yazıldı.   
Pazar, 04 Nisan 2010 02:00

Hava koşullarının olumsuzluğuna rağmen, binlerce Kastamonulunun katıldığı bayramlaşma programı İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şube Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu’nun duasıyla başladı.

Programın ilk konuğu ise bölgenin sevilen seslerinden Ayhan Aydın olurken, söylediği türkülerle zaman zaman coşturan zaman zamanda düşündüren, Ayhan Aydın’ın konseri izleyenlerden ilgi gördü.

Ayhan Aydın, herkesin Çanakkale türküsü olarak bildiği ‘Çanakkale İçinde’ adlı türkünün aslında bir Kastamonu türküsü olduğunu ve Kurtuluş Savaşı’nda en çok şehidi Kastamonu’nun verdiğini söyledi.

Davetlilerin davul zurna eşliğinde karşılandığı programın sunumunu yapan Rasim Baskın’ın organizasyonda yer alan Beykozlu Kastamonulular Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir, İnebolu Deliktaş-Hacı İbrahim Köyü Derneği Başkanı Mehmet Temel, Anbarcılar Köyü Dernek Başkanı Cemal Şimşek, Görentaş Köyü Dernek Başkanı Mustafa Demirörs ve Köseali-Alantepe Dernek Başkan’ı Cemal Çelik’i sahneye davet etmesiyle başlayan hareket, Kastamonu Deliktaş-Hacı İbrahim Köyü Dernek Başkanı Mehmet Temel’in konuşmasıyla devam etti.

Birlik ve beraberliğimizin kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının arttığı böylesi anlamlı ve güzel bir günde hemşerilerimizle birlikte olmaktan ilçe ve köy dernekleri adına mutluluk duydum şeklinde konuşan Deliktaş Hacı İbrahim Köyü Dernek Başkanı Mehmet Temel, bayramlar; Yüce Allah’ın Müslümanlara ve İslam Alemi’ne lütfettiği sevinç günleridir… Bu günlere kavuşmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruzdedi.
Programın son konuşmacısı ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek oldu. Büyük bir salonda bayramlaşma programı yaptıkları için Kastamonuluları tebrik eden Başkan Çelikbilek, bayrama yönelik duygularını tekrarlarken, Kastamonuların şanlı bir tarihi olduğunu ve ortaya konulan bu birlik beraberliğin bu şanlı tarihten geldiğini söyledi.
Bundan sonra Kastamonusporluyum

Konuşması sonrasında, Yücel Çelikbilek’e destekleri nedeniyle çiçek vererek teşekkür eden organizasyon komitesinin Çelikbilek’e birde Kastamonuspor forması hediye etti.

Sırtında Yücel Çelikbilek yazan formayı alan Başkan, “bundan sonra Kastamonusporluyum” şeklinde espri yaptı.

 

Geleneksel hale gelen Kastamonuluların bayramlaşma programı yine bölgenin sevilen seslerinden Recep Bal’ın konseriyle devam etti.

 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Pilav Şöleni Video(2010)
Pilav şenliğimize ait vide...
Müzik Kutusu
Müzik Kutusu Aç...

Rastgele Haberler

Kastamonulular Beykoz'da Bayramlaştı.
Beykozlu Kastamonulular Derne...