Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 8684
GEÇMİŞ OLSUN GÜZEL ÜLKEM
Metin Temel (Yazar) tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 20 Temmuz 2016 09:49

GEÇMİŞ OLSUN GÜZEL ÜLKEM

15 Temmuz 2016 günü Türkiye ‘de hiç kimsenin beklemediği bir olay cereyan etti.

Türk  Silahlı Kuvvetlerin içindeki illegal yapılanmalardan oluşan bir grup asker darbe girişiminde bulundu.

FETÖ üyesi  bir grup asker,seçilmiş cumhurbaşkanını ve başbakanı iktidardan indirmek için bu güne kadar eşine rastlanmayan büyük bir askeri kalkışmayı girdi.

Başlarda hiçbirimizin ne olduğunu anlayamadığı olaylar silsilesi,gece saat 22:00 civarlarında İstanbul ‘daki boğaz köprülerinin Anadolu ‘dan Avrupa ya geçiş yönlerinin trafiğe kapatılması ile başladı.İnsanlar bunun bir terör saldırısına karşı alınan güvenlik önlemleri olduğunu zannettiler . Aradan çok geçmeden olay anlaşıldı.İlk olarak Başbakan televizyona telefonla bağlanarak,olayın devlete karşı bir askeri kalkışma olduğunu,bunun emir komuta zinciri içinde yer almayan küçük bir grubun yaptığı bir olay olduğunu,güvenlik güçlerinin olaya müdahale etmek için hazır olduğunu ve müdahale edeceklerini açıkladı.

Fakat zaman ilerledikçe olayın tahmin edilenden çok daha büyük olduğu anlaşıldı.Özellikle Cumhurbaşkanının ortalarda görünmemesi,ve kendisinden uzun süre haber alınamaması  sinirleri iyice gerdi.

Gece yarısı cumhurbaşkanımız,sayın Recep Tayyip Erdoğan, telefonla televizyonlara  canlı bağlanarak görevinin başında olduğunu,bu hukuksuz,askeri kalkışmanın TSK’ nın tamamını kapsamadığı,bu işe kalkışanlara en kısa sürede karşılık vereceklerini ,millet iradesinden başka bir irade tanımadığını,halkı direnmek için alanlara davet ettiğini açıkladı.

Bundan sonrasını artık hepimiz biliyoruz.Halk köprülere,havaalanlarına ve meydanlara inip darbeci askerlere direnmeye başladı.Beşiktekinden eşiktekine kadar,her türlü siyasi görüşten,iktidarı ve muhalefeti ile topyekün ülkesini darbecilere karşı savundu.Saatler süren çatışmalar,askeri uçaklarla yapılan bombardımanlar,tanklarla halkın üstüne yapılan saldırılar, halkımızın feraseti ve direnişi ile bu darbe girişimi başarısızlığa uğratıldı.

Daha sonraki detaylara girmiyorum,ancak olaydan 2-3 gün sonra çok değişik hikayeler,trajik ve vahim olayların cereyan ettiği ortaya çıktı.

15 Temmuz 2016 günü gecesi, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’ın Ankara’ya gidemediği,o geceyi Kastamonu da geçirdiği ortaya çıktı.Başbakanın  o gece Ankara’ya gitmek için yola çıktığı,yolda giderken aracına ateş açıldığı,başbakanın yolunu değiştirerek Kastamonu ‘ya geldiği,Kastamonu da bir kaymakamın evinden olayları takip ettiği,ancak 12 saat sonra Kastamonu dan ayrıldığı anlaşıldı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası, Kastamonu da görev yapan bir çok asker,kamu görevlisi,hakim savcı da darbe girişimi sonrası tutuklananlar  arasında idi.

Kastamonu jandarma bölge komutanı Tuğgenaral Faruk Bal FETÖ darbe girişimi ile ilgili  olarak tutuklandı.

İnebolu garnizon komutanı yüzbaşı Turan Ergün de FETÖ darbe girişimine ilişkin tutuklandı

Taşköprü kaymakamı  Zafer Coşkun ile  Kastamonu vali yardımcı Mehmet Yiğit görevlerinden uzaklaştırıldı.

İnebolu’lu general Turgut Gündüz hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.İnebolu hakimi Davut T ‘de tutuklanarak İnebolu cezaevine gönderildi.

Güzel ülkemizin birlik beraberliğine karşı düzenlenen darbe girişimi,milletimizin verdiği büyük dayanışma sonrası boşa çıkarıldı.Tüm Türkiye de oluğu gibi Kastamonu da İnebolu da ve tüm ilçelerde halk sokaklara çıkarak demokrasi nöbeti tutmaya başladı.

Ülkemize ve milletimize karşı yapılan bu darbe girişimini şiddetli bir şekilde tekrar lanetliyor,milli irade dışında başka bir irade tanımadığımızı belirtmek istiyoruz.

Buradan darbe girişimi sonrası şehit olan asker,polis,sivil tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yaralılara acil şifalar,şehitlerimizin yakınlarına da başsağlığı dileriz.

Rabbim bir daha bu tür olayları ülkemize yaşatmasın,Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

 

Metin Temel

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı

 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Pilav Şöleni Video(2010)
Pilav şenliğimize ait vide...
Müzik Kutusu
Müzik Kutusu Aç...

Rastgele Haberler